Pregled primena virtuelnih okruženja u obrazovanju

Izdanje: Proceedings of The International Scientific Conference on Information Technology and Data Related Research Sinteza 2019

DOI: 10.15308/Sinteza-2019-99-106

Oblast: Information Technology in Education and Digital Transformation, Culture and Creative Industries

Sa razvojem tehnologije rapidno se menja svet oko nas, pa i obrazovanje. Virtuelna stvarnost igra u tome veliku ulogu i menja budućnost učenja i sliku obrazovanja na koju smo navikli. Obrazovne institucije okreću se no- vim metodama podučavanja koje se ne oslanjaju samo na predavanja, već pomoću virtuelne stvarnosti kreiraju multidisciplinarna obrazovna iskustva koja će olakšati budući razvoj multidisciplinarnih karijera. Virtuelna stvar- nost omogućava dostupnost znanja svuda i naglašava važnost studentskog iskustva. Studenti mogu biti uključeni u scenarija u virtuelnom okruženju koja će ih pripremiti za probleme na koje će nailaziti kasnije tokom svoje profesionalne karijere. Komplikovane koncepte je lakše objasniti pomoću demonstracije nego putem intenzivnih predavanja i to je ono što virtuelna stvarnost omogućava. Cilj ovog rada je prikaz trenutnih primena virtuelnih okruženja u obrazovanju.
Ključne reči: virtuelna stvarnost, obrazovanje, imerzija, interaktivnost
  • 99-106 ( veličina: 2,36 MB, broj pregleda: 1549 )

author  = {T. Živković and M. Živković},
  title   = {Pregled primena virtuelnih okruženja u obrazovanju},