Pravopis u kontrastu

Broj strana: 175

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Udžbenik Pravopis u kontrastu predstavlja knjigu koja se čuva, kojoj se čitalac vraća, koja postaje referenca za pisanje kako običnih imejlova, tako i ozbiljnih istraživačkih radova. lako su autori ovog udžbenika, doc. dr Saša Čorboloković i doc. dr Valentina Gavranović imali na umu studente sa studijskog programa Anglistika, njegova primena može biti raznovrsna i pomoći budućim, ali i sadašnjim, akademskim građanima da na pravi način unaprede svoj pravopis i izbore se sa nedoumicama, sa kojima se, neizostavno, svi susrećemo. Posebnu čar ovom pravopisu daje upravo činjenica da je napravljen kroz kontrastivnu analizu dvaju jezika, te skreće pažnju na najbitnije sličnosti i razlike, koje je, tako prikazane, lakše zapamtiti i uočiti.
Ključne reči: pravopis, kontrast

@book{book,
  author    = {S. Čorboloković and V. Gavranović},
  title     = {Pravopis u kontrastu},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 175,
  isbn      = {978-86-7912-825-6}
RT Book, Whole
A1 Saša Čorboloković
A1 Valentina Gavranović
T1 Pravopis u kontrastu
YR 2024
S. Čorboloković and V. Gavranović, Pravopis u kontrastu, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.