Prirodni hazard

Broj strana: 289

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Живот на Земљи настао је пре више од 3,7 милијарди година. Примарне облике живота чинили су једноћелијски организми, а њихов опстанак је зависио од јединственог процеса кружења материје и енергије. Еволутивни развој организама на Земљи пролазио је кроз различите геолошко- палеонтолошке епохе, а само организми који су развили способност оригиналне адаптације, успели су да се прилагоде променама еколошких услова и тако опстану у свом животном окружењу. Међутим, уколико би сагледали примарно животно окружење са животном средином којој данас припадамо, могли би да разумемо сву сложеност еволутивних процеса живих организама, као и изложеност природним појавама које су угрожавале њихов опстанак на земљи. Природне појаве о којима ће се говорити у овој књизи, дешавале су се раније, а дешаваће се и у будућности, јер представљају нераскидиву везу свих развојинх процеса живих организама и њихове непосредне околине.
Ključne reči: zivotna, sredina, hazard, prirorda

@book{book,
  author    = {M. Vujčić-Trkulja and M. Popović},
  title     = {Prirodni hazard},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 289,
  isbn      = {978-86-7912812-6}
RT Book, Whole
A1 Maja Vujčić-Trkulja
A1 Miroslav Popović
T1 Prirodni hazard
YR 2024
M. Vujčić-Trkulja and M. Popović, Prirodni hazard, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.