Informacione tehnologije iz diskursa umreženog društva i društva znanja

Izdanje: International Scientific Conference on Information Technology and Data Related Research

DOI: 10.15308/Sinteza-2019-410-417

Oblast: Software and Information Engineering and Internet and Development Perspectives

Revolucija informaciono-komunikacionih tehnologija reflektuje se kroz reorganizacije, transformacije i inovacije ekonomske, tehničke, političke, obrazovne prirode. Nove tehnologije donose novu dinamiku u obrazovanju pojedinaca, grupa, utiču na naučni i tehnološki napredak, u smeru veće me- đusobne umreženosti i zavisnosti. Okosnica svih ovih promena implikuje se kroz konstrukte umreženog društva i društva znanja. Hod prema društvima znanja otvara i nove dileme, potrebu da se razjasne osnove međusobnih odnosa unutar „umreženog društva“, novih tehnologija, interakcije u kontekstu Web 2.0, a da pritom težište nije samo na konkretizaciji ključnih kompetencija rukovanja novim informacionim tehnologijama, nego na pitanju, kako da zamislimo i šire dimenzije procese učenja, interakcije, socijalizacije u ruko- vanju. U radu će se razmotriti priroda medijskih kompetencija u pristupu informacionim tehnologijama.
Ključne reči: informacione tehnologije, društvo znanja, umreženo društvo, medijske kompetencije
  • 410-417 ( veličina: 241,47 KB, broj pregleda: 355 )

author  = {B. Banić and M. Andevski},
  title   = {Informacione tehnologije iz diskursa umreženog društva i društva znanja},