Autori: Marina Savić

Izdanje: Proceedings of The International Scientific Conference on Information Technology and Data Related Research Sinteza 2019

DOI: 10.15308/Sinteza-2019-107-111

Oblast: Information Technology in Education and Digital Transformation, Culture and Creative Industries

Postupak donošenja nastavnih planova za profile koji se školuju u srednjim školama karakterisan je rigidnošću i sporošću koja, posebno za profile ori- jentisane ka IKT industriji, uzrokuje visok stepen neusklađenosti nastavnih sadržaja sa konkretnim potrebama tržišta radne snage i konkretnim zahtevima za uspešan nastavak školovanja učenika. Za uspešno sprovođenje nastavnog procesa u savremenim uslovima, neophodan je visok nivo kompetencija nastavnog kadra, kako onog čija je uža specijalnost IKT domen tako i onog kojima su uža specijalnost druge domenske oblasti. U Računarskoj gimnaziji, osmišljavaju se i realizuju dodatne aktivnosti koje imaju za cilj da obezbede dopunu sadržaja iz redovnog nastavnog plana i programa, te da podignu nivo kompetencije nastavničkog kadra. Posebna pažnja se posvećuje osmišljavanju i realizaciji aktivnosti koje u ovaj proces uključuju učenike.
Ključne reči: nastava, dodatne aktivnosti, sekcije, hakatoni
  • 107-111 ( veličina: 415,89 KB, broj pregleda: 288 )

author  = {M. Savić},
  title   = {Ciljevi, struktura i organizacija dodatnih aktivnosti iz oblasti IKT u Računarskoj gimnaziji Smart},