Studentska platforma - ePortfolio

Izdanje: Proceedings of The International Scientific Conference on Information Technology and Data Related Research Sinteza 2019

DOI: 10.15308/Sinteza-2019-91-98

Oblast: Information Technology in Education and Digital Transformation, Culture and Creative Industries

Brze promene u tehnologiji uticale su na promene u poslovnom svetu IT industrije koje su se odrazile na visoko obrazovanje i studente. Konstantno učenje i napredovanje, upravljanje karijerom i digitalne kompetencije su veštine koje se danas izdvajaju kao najvažnije. Ovakve veštine se mogu postići uključivanjem studenata u razne projekte i kreiranjem studentskih ePortfolio profila koji će služiti kao dokaz radnih aktivnosti studenata. U ovom radu autori opisuju i predstavljaju ePortfolio rešenje Univerziteta Sinergija na osnovu sumiranog istraživanja koje su sproveli. U radu je objašnjeno od čega se sastoji predloženo ePortfolio rešenje i koje sve mogućnosti pruža. Rezultati rada navode koje sve prednosti ePortfolio platforma omogućava i koliko je ovakva platforma značajna za profesore, studente i poslodavce.
Ključne reči: ePortfolio platforma, studenti, projekti, razvoj karijere, CV
  • 91-98 ( veličina: 2,25 MB, broj pregleda: 642 )

author  = {S. Jokić, A. Sandro Cvetković and S. Adamović},
  title   = {Studentska platforma - ePortfolio},