Ekoremedijacioni plan BROWNFIELD investicionih lokacija studija slučaja JP EPS

Mentor Gordana Dražić

Institucija Univerzitet Singidunum, Beograd, Beograd, Srbija, 2018

Apstrakt
Ekoremedijacija je jedna od metoda za obnavljanje životne sredine. Industrijska proizvodnja neminovno sa sobom nosi, pored ogromnih koristi u više aspekata, nogo štetnih nuspojava. Nije tajna da su mnoge biljne i životinjske vrste sada prošlost, baš iz razloga što je čovek, ,,napredujući“, svoja pluća izlagao na milost i emilost fabričkih dimnjaka. Životinje i biljke nisu ni približno prilagodljive zagađenju kao čovek. One nestanu u trenu, čitave vrste u nepovrat, dok im ljudska vrsta anosi štetu. Islužene fabrike su i nakon završetka proizvodnje potencijalne ekološke bombe i o tome treba posebno povesti računa. Upravo zato i jeste pre svega eč o ,,brownfield“ investicijama.
Ključne reči brownfield investicija, fabrički otpad, zagađenje,
Priložene datoteke

@phdthesis{Kalabić-2018-phd,
  author = {Dragana Kalabić},