Ekoremedijacioni plan BROWNFIELD investicionih lokacija studija slučaja JP EPS

Mentor: Gordana Dražić

Institucija: Univerzitet Singidunum, Beograd, Beograd, Srbija, 2018

Apstrakt:
Ekoremedijacija je jedna od metoda za obnavljanje životne sredine. Industrijska proizvodnja neminovno sa sobom nosi, pored ogromnih koristi u više aspekata, nogo štetnih nuspojava. Nije tajna da su mnoge biljne i životinjske vrste sada prošlost, baš iz razloga što je čovek, ,,napredujući“, svoja pluća izlagao na milost i emilost fabričkih dimnjaka. Životinje i biljke nisu ni približno prilagodljive zagađenju kao čovek. One nestanu u trenu, čitave vrste u nepovrat, dok im ljudska vrsta anosi štetu. Islužene fabrike su i nakon završetka proizvodnje potencijalne ekološke bombe i o tome treba posebno povesti računa. Upravo zato i jeste pre svega eč o ,,brownfield“ investicijama.
Ključne reči: brownfield investicija, fabrički otpad, zagađenje,
Priložene datoteke:

Preuzimanje citata:

BibTeX format
@phdthesis{phdthesis,
  author = {Dragana Kalabić},
  title  = {Ekoremedijacioni plan BROWNFIELD investicionih lokacija studija slučaja JP EPS},
  school = {Univerzitet Singidunum, Beograd, Beograd, Srbija},
  year   = 2018
RefWorks Tagged format
RT Dissertation
A1 Dragana Kalabić