Izdanje: Sinteza 2018 International Scientific Conference on Information Technology and Data Related Research

DOI: 10.15308/Sinteza-2018-330-335

Oblast: Current Perspectives on Teaching Language for Specific Purposes

Jezik za posebne namene ili jezik struke je termin koji je postao popularan šezdesetih godina. Za razliku od opšteg jezika, učenje jezika struke se defi- niše kao sticanje onih znanja koje određeni stručnjak ima iz date oblasti na maternjem jeziku, a kojima treba da ovlada i na drugom stranom jeziku. Imajući u vidu da je jezik struke u savremenom društvu neophodan u svim oblastima poslovanja- marketingu, turizmu, hotelijerstvu, bankarstvu, itd- ovaj rad je posvećen analizi udžbenika za engleski i španski jezik na Poslovnom fakultetu i Fakultetu za turistički i hotelijerski menadžment na Univerzitetu Singidunum, kako bismo uvideli da li postoje udžbenici koji su namenjeni za usavršavanje jezika za posebne namene na I i II godini osnovnih akademskih studija. Pored teorijskog dela, rad predstavlja i analizu potreba koja je urađena sa studentima i studentkinjama nižih godina studija na predmetima Engleski i Španski jezik kako bismo zaključili da li je uvođenje jezika struke neophodno već od samog početka školovanja, ili samo na višim godinama studija.
Ključne reči: španski, engleski, jezik struke, analiza potreba
  • 330-335 ( veličina: 232,3 KB, broj pregleda: 855 )

author  = {V. Bošković and M. Veljković Michos},
  title   = {Komparativna analiza udžbenika za engleski i španski jezik na nižim godinama osnovnih akademskih studija na Univerzitetu Singidunum},