Verski turizam – primeri pionirskog poduhvata manastira Lepavina i Tumane

Autori: Stefan Šarić

Izdanje: Verski turizam i savremeno turističko tržište

DOI: 10.15308/Sitcon-2017-45-50

Oblast: Verski turizam - osnove razvoja

Želeći da čoveka dovede u zajednicu, crkva se vekovima prilagođavala savremenim trendovima, ali ipak i ostajala svoja nudeći čoveku smisao života na zemlji sa željom oplemenjivanja same ličnosti i razvitka svih njegovih čula, pozivajući istog onom jevanđeljskom porukom: ,,Dođi i vidi” (Jovan 1; 46). U današnje vreme, vreme virtuelnog društva, po- stavlja se pitanje kako čoveka osloboditi zavisnosti od tehnoloških inovacija, dovesti u hram i osloboditi svakodnevnice. Odgovore na ova pitanja i sam način dopiranja do čoveka korišćenjem prednosti mas medija i pružanjem pravih vrednosti pronaći ćemo u genijalnom primeru oca Gavrila i bratstva manastira Tumane. Svojom misijom, a na osnovu statističkih podataka, manastiri su valorizovani i posetioci su oplemenjeni. Primenom sličnih metoda i uključivanjem svih slojeva društvene strukture na realizaciji ove ideje, jačanje verskog turizma neminovno bi dovelo do oplemenjivanja čitave nacije uz ekonomski prosperitet i stabilnost.
Ključne reči: manastir, internet, gostoprimnica, hodočašće, zajednica
  • 45-50 ( veličina: 2,56 MB, broj pregleda: 811 )

author  = {S. Šarić},
  title   = {Verski turizam – primeri pionirskog poduhvata manastira Lepavina i Tumane},