Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

ISO 14001 predstavlja međunarodno prihvaćen standard koji omogućava implementaciju sistema upravljanja životnom sredinom (EMS) u organizacijama. Ovaj standard je kreiran kako bi uspostavio balans između održavanja profitabilnosti i smanjenja negativnih uticaja na životnu sredinu. Implementacija sistema upravljanja životnom sredinom je sistematski način koji omogućava da se identifikuju i kontrolišu efekti koje organizacija ima na okruženje u kojem posluje. Iskustva uspešnih organizacija pokazuju da je implementacijom ovog sistema moguće postići sledeće koristi: redukovanje troškova upravljanja otpadom, racionalnu potrošnju energenata, smanjenje negativnih uticaja na životnu sredinu, smanjene rizika od ekoloških incidenata, pravnu sigurnost zbog poštovanja zakona o zaštiti životne sredine, podizanje ekološke svesti zaposlenih, poboljšanje korporativnog ugleda...

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: upravljanje, životna sredina, međunarodni standardi, ISO 14001

author  = {S. Janković},
  title   = {Upravljanje životnom sredinom putem implementacije međunarodnog standarda iso 14001},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2011},
  year    = 2012,
A1 Siniša Janković
T1 Upravljanje životnom sredinom putem implementacije međunarodnog standarda iso 14001
YR 2012
S. Janković, Upravljanje životnom sredinom putem implementacije međunarodnog standarda iso 14001, Univerzitet Sinergija, 2012