Upravljanje životnom sredinom kroz društvenu odgovornost ponašanja potrošača

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Savremeni trend razvoja društva prijeti ubrzanom uništavanju uslova održanja života na planeti. Međunarodnim konvencijama o ekološki održivom razvoju čovječanstva pokušava se regulisati prekomjerni uticaj društva na planetu. Osnovni problem koji se postavlja pred savremene organizacije jeste kako u turbulentnim uslovima, koje karakterišu sve složeniji i kompleksniji zahtjevi potrošača, ispuniti propise koje nameću konvencije o zaštiti životne sredine a istovremeno biti profitabilan i uspješan na tržištu. U pitanju je jedan veoma delikatan posao menadžmenta organizacija obzirom da je neophodno na tržište kreirati nove, društveno odgovorne, proizvode a potrošače učiniti svjesnim društvene odgovornosti i zaštite životne sredine. Ove i mnoge druge dileme u preduzećima ukazuju na potrebu da u ovom radu protumačimo osnovne marketinške tehnike uticaja na društvenu svijest i ponašanje potrošača shodno njihovim stavovima i životnim stilovima.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: zaštita životne sredine, održivi razvoj, ponašanje potrošača, stil života i stavovi potrošača

author  = {S. Veselinović},
  title   = {Upravljanje životnom sredinom kroz društvenu odgovornost ponašanja potrošača},