Primena menadžmenta ljudskih resursa u radu sa osuđenim licima

Autori: Aco Bobić

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Od velikog značaja za uspešan rad svake organizacije jeste i potencijal njenih ljudskih resursa. Ulaganja u razvoj ljudskog kapitala, a posebno u sferu obrazovanja smatra se najboljom investicijom. Osnovni cilj menadžmenta ljudskih resursa smatramo da je postignut ako je ostvario poboljšanje radnog učinka zaposlenih na strateški, etički i društveno odgovoran način. Zaposleni u zatvorima predstavljaju veoma bitan resurs jer od njegove stručnosti i sposobnosti zavisi i proces resocijalizacije kao svrhe kažnjavanja. Takođe, i osuđenici u zatvorima predstavljaju resurse koji se ostvaruju tokom radnog angažovanja, aktivnostima u slobodno vreme, u procesu obrazovanja, kao i kroz slobodu veroispovesti. Zaposleni i osuđeni su tokom resocijalizacije u stalnom kontaktu, pa je iz tog razloga neophodno uvesti jedan novi multidiscplinarni pristup koji traži bolje stručno obrazovani kadar za rad sa osuđenicima.
Ključne reči: menadžment, ljudski resursi, zatvor, osuđenici, resocijalizacija.

author  = {A. Bobić},
  title   = {Primena menadžmenta ljudskih resursa u radu sa osuđenim licima},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,