Koncept haosa strateški okvir za upravljanje opasnostima i prilikama

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Suština savremenog poslovnog ambijenata je nova normalnost koja je rezultat povećanih turbulencija, šokova i haosa, visokog nivoa neizvesnosti i nesigurnosti. U tim uslovima ključno je predviđanje i procena strategijskog rizika poslovanja i izgradnja i ravijanje strategijskih sposobnosti kako bi preduzeće bilo osetljivo, snažno i elastično na turbulencije i haos. Koncept haosa predstavlja novi sistemski pristup za otkrivanje izvora turbulencija, predviđanje opasnosti i prilika te razvijanje kritičnih i adekvatnih strateških odgovora za uspešno preživljavanje i razvoj preduzeća. Elementi koncepta haosa su: izgradnja i razvijanje sistema za rano upozoravanje, koncipiranje ključnih scenarija i vrednovanje i izbor scenarija i strategija.

author  = {N. Sebastijanović},
  title   = {Koncept haosa strateški okvir za upravljanje opasnostima i prilikama},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,