Značaj strategijskog menadžmenta u privrednom razvoju regiona

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Strategija privrednog razvoja regiona obuhvata utvrđivanje različitih načina za ostvarivanje misije i ciljeva konkretnog privrednog regiona. U pitanju je svojevrsna vještina ostvarivanja privrednih ciljeva regiona odnosno racionalno reagovanje na sve privredne događaje u okruženju određenog regiona. Primena strategijskog menadžmenta u regionalnom privrednom razvoju treba da omogući blagovremeno i racionalno reagovanje privrede regiona na sve promjene u privrednom okruženju u kojem djeluju privredni subjekti regiona. To podrazumeva i sprovođenje određenih koraka kao što su analiza privrednog okruženja, privredno usmeravanje regiona, formulisanje odgovarajuće strategije privrednog razvoja regiona, implementaciju definisane strategije i sprovođenje strategijske kontrole.

author  = {S. Lukić and D. Pašalić},
  title   = {Značaj strategijskog menadžmenta u privrednom razvoju regiona},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,