Koncept uspešnosti savremenih organizacija

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Osnovni problem koji se postavlja pred savremene organizacije jeste, kako u turbulentnim uslovima postati stabilno preduzeće koje je sposobno da kreira promjene, i da savlada nestabilnost u poslovnoj sredini? U pitanju je jedan veoma delikatan posao menadžmenta organizacije obzirom da je neophodno učiniti ljude svjesnim zajedničkih mogućnosti dajući im zajedničke ciljeve, sistem vrijednosti, odgovarajuću organizacionu strukturu, i priliku za lično i timsko usavršavanje i dalji razvoj. Otvoreno pitanje koje se nameće pred menadžerima i teoretičarima menadžmenta savremenih organizacija jeste: koji su to koncepti uspješnosti jedne organizacije? Ove i mnoge druge dileme u preduzeću ukazuju na potrebu da u ovom radu protumačimo ko su uspješne organizacije današnjice, i koji su to koncpti i stretegije koje po mišljenju savremenih teoretičara menadžmenta obezbjeđuju uspješnost u haosu i neizvjesnosti koja vlada na tržištu.
Ključne reči: Koncepti uspješnosti, konkurentska prednost, BSC model, Vizija, Strategija, Liderstvo

author  = {S. Veselinović},
  title   = {Koncept uspešnosti savremenih organizacija},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},