Menadžment u E-zdravstvu u funkciji rane dijagnostike i efikasnog lečenja

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2009

Oblast: Sinergija - IV naučni skup

Menadžment u e-zdravstvu je proces kojim se planiraju, organizuju, usmeravaju, kontrolišu i koordiniraju resursi i procedure, pomoću kojih se zadovoljavaju potrebe i potražnja za zdravstvenim i medicinskim uslugama. E-zdravstvo je savremeni alat za veću produktivnost, istovremeno je i sutrašnji instrument za preformiranje sistema zdravstvene zaštite i u isto vreme poštujući multi-kulturnu, multi-jezičnu i zdravstvenu zaštitnu tradiciju Evrope. Zdravstveni menadžment ima za cilj da u procesu pružanja usluga ostvari zadatak da se zadovolje potrebe korisnika zdravstvenog sistema. U ovom radu je prikazan koncept elektronskog zdravstva i pravci razvoja zdravstvene i informatičke svesti, kao i rad na razvijanju zdravstvenog prosvećivanja, a sve u cilju zaštite i unapređenja zdravlja stanovništva. U delu elektronskog zdravstva treba odrediti funkcije i njihove nosioce, kao osnove jedinstvenog sistema.
Ključne reči: E-zdravstvo, menadžment, medicinski podaci, baza podataka, zdravstveno prosvećivanje

author  = {S. Panić, R. Biočanin and N. Milutinović},
  title   = {Menadžment u E-zdravstvu u funkciji rane dijagnostike i efikasnog lečenja},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2009},