Međunarodna ekonomija

Broj strana: 246

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Udžbenik Međunarodna ekonomija napisan je prema Nastavnom planu i programu Univerziteta Singidunum u Beogradu i prevashodno je namenjen studentima Poslovnog fakulteta u Beogradu. Međutim, udžbenik mogu koristiti i studenti drugih ekonomskih fakulteta, na redovnim i poslediplomskim studijama, kao i stručna lica zaposlena u privredi. Osnovni cilj ovog udžbenika je da kroz teoriju i praktične primere predstavi aktuelna dešavanja na svetskom tržištu, Takođe, posebna pažnja je posvećena ulozi naše zemlje u međunarodnim dešavanjima. Kao krajnji ishod, studenti će steći i usvojiti znanja iz ove oblasti, koja će moći da primene u svojim budućim poslovnim aktivnostima. Udžbenik obuhvata nekoliko oblasti, a pre svega: među- narodne ekonomske transakcije, spoljnotrgovinsku politiku i devizni režim, devizno poslovanje, konkurentnost na među- narodnom tržištu, međunarodne i regionalne finansijske institucije, regionalne ekonomske integracije, kao i proces tranzicije u međunarodnoj ekonomiji. Na taj način, studen- tima i drugim korisnicima udžbenik pruža široki spektar znanja iz navedenih oblasti.
Ključne reči: međunarodna, ekonomija

@book{book,
  author    = {T. Radojević},
  title     = {Međunarodna ekonomija},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 246,
  isbn      = {978-86-7912-697-9}
RT Book, Whole
A1 Tijana Radojević
T1 Međunarodna ekonomija
YR 2024
T. Radojević, Međunarodna ekonomija, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.