Menadžment ljudskih resursa

Broj strana: 338

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Cilj knjige je da pomogne studentima da razumeju značaj koji ljudi, sa svojim znanjem, veštinama i iskustvom imaju u ostvarenju korporativnih ciljeva organizacije, ali i važnost uloge menadžera ljudskih resursa kao strategijskog partnera u organizaciji. Knjiga se sastoji iz tri dela koji obuhvataju petnaest poglavlja. Prvi deo knjige predstavlja uvod u menadžment ljudskih resursa i bavi se razmatranjem samog pojma menadžmenta ljudskih resursa i pitanjima njegove evolucije i položaja u promenljivom okruženju ekonomije znanja. Drugi deo knjige posvećen je procesu menadžmenta ljudskih resursa i svim njegovim fazama: planiranju ljudskih resursa; regrutovanju sa analizom izvora i metoda regrutovanja; selekciji, uključujući proces i metode selekcije; obuci i razvoju zaposlenih; razvoju karijere i samom procesu upravljanja karijerom; oceni učinka zaposlenih i utvrđivanju nadoknade, uz objašnjenje ocene učinka, upravljanja radnom efikasnošću, procesa i metoda procene učinka, kompenzacija i beneficija, stimulacija i nematerijalnih strategija motivacija. Treći deo knjige, ima za cilj da naglasi dinamičnost ove naučne, ali i menadžerske discipline i ukaže na neiscrpnu listu uvek novih i aktuelnih pitanja kojima se ona bavi. Na početku svakog poglavlja nalaze se ciljevi koje bi trebalo savladati proučavanjem odgovarajuće materije, a na kraju svakog poglavlja čitaoci imaju mogućnost da provere svoje znanje davanjem odgovora na postavljena pitanja, ali i da primene svoje znanje rešavanjem odgovarajuće studije slučaja. Sam tekst knjige je ilustrovan brojnim primerima iz prakse.
Ključne reči: menadzment, ljudski, resursi

@book{book,
  author    = {J. Đorđević Boljanović},
  title     = {Menadžment ljudskih resursa},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 338,
  isbn      = {978-86-7912-678-8}
RT Book, Whole
A1 Jelena Đorđević Boljanović
T1 Menadžment ljudskih resursa
YR 2024
J. Đorđević Boljanović, Menadžment ljudskih resursa, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.