Poslovni informacioni sistemi

Broj strana: 358

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Ovaj udžbenik pokušava da uvede čitaoca u svet računara kroz teme koje su namerno izabrane da budu što raznovrsnije, upravo da bi pokazale koliko su i računari raznovrsno primenjeni. Kroz teme kao što su interakcija računara i čoveka, programiranja, računarske grafike, pa čak do kriptovaluta, studentima se približava sve veći uticaj računara na sve aspekte naših života. Računari i informacione tehnologije menjaju svet brzo i nepovratno. Ljudi svakodnevno koriste aplikacije na računarima i mobilnim uređajima, a rastuće tehnologije, kao što je veštačka inteligencija, nude ogromne mogućnosti. Ipak, računari i Internet istovremeno ugrožavaju privatnost, bezbednost i život u celini. Informacione tehnologije omogućavaju deljenje znanja i integraciju sistema, a budućnost čoveka zavisiće od sposobnosti razumevanja i korišćenja računara na produktivan i pozitivan način.
Ključne reči: poslovni, informacioni, sistemi

@book{book,
  author    = {A. Njeguš},
  title     = {Poslovni informacioni sistemi},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 358,
  isbn      = {978-86-7912-582-8}
RT Book, Whole
A1 Angelina Njeguš
T1 Poslovni informacioni sistemi
YR 2024
A. Njeguš, Poslovni informacioni sistemi, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.