Sistemi za podršku odlučivanju

Broj strana: 286

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Računarska podrška u rešavanju strukturiranih problema izlaže se kroz izabrane metode nauke o menadžmentu (ranije operacionih istraživanja), kao što su metodi linearnog programiranja, višekriterijumskog odlučivanja, mreža repova čekanja i računarske simulacije. Računarska podrška odlu- čivanju u rešavanju nestrukturiranih problema razmatra se kroz izgradnju inteligentnih sistema, kao što su ekspertni sistemi i sistemi za preporučivanje u elektronskoj trgovini, odnosno kroz primenu savremenih metoda poslovne analitike, pre svega istraživanja podataka metodima mašinskog učenja. Zajedničke osnove razmatranih metoda rešavanja nestrukturiranih problema predstavljaju metodi mašinskog učenja, koji su ukratko izloženi u posebnom poglavlju. Neophodni su za izgradnji inteligentnih sistema i pred- stavljaju osnovne metode istraživanja podataka, odnosno poslovne analitike u podršci odlučivanju.
Ključne reči: sistemi, podrška, odlučivanje

@book{book,
  author    = {V. Miškovic},
  title     = {Sistemi za podršku odlučivanju},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 286,
  isbn      = {978-86-7912-640-5}
RT Book, Whole
A1 Vladislav Miškovic
T1 Sistemi za podršku odlučivanju
YR 2024
V. Miškovic, Sistemi za podršku odlučivanju, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.