Upravljanje softverskim projektom

Broj strana: 175

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
"Upravljanje softverskim projektima" pruia sveobuhvatan pregled kljuånih koncepata, metodologija i alata potrebnih za upravljanje softverskim projektima. Knjiga poänje uvodom u osnovne koncepte razvoja projekta, ukljuéujuéi definiciju i karakteristike projekata, upravljanje zainteresovanim stranama i kljuäne principe poput Gvozdenog trougla. Zatim se detaljno obraduju kritiåni aspekti analize i specifikacije zahteva, sa posebnim naglaskom na vainost prikupljanja, analize i validacije zahteva kako bi se obezbedio uspeh projekta. Knjiga pokriva razliäte modele razvoja, od tradicionalnih pristupa upravljanju projektima do agilnih metodologija poput Scrum-a i Kanban-a. Citaoci Ce steéi uvid u izgradnju i upravljanje efikasnim projektnim timovima, uz praktiåne smernice za koriSéenje softverskih alata kao su Gantogrami, mreini dijagrami i Git za kontrolu verzija. Sa posebnim delovima posveéenim testiranju softvera, dokumentaciji i isporuci, ova knjiga pruia holisti&i pogled na iivotni ciklus razvoja softvera. lako primarno namenjena studentima, ova knjiga pruia potrebna znanja i za uspegnu navigaciju kroz kljuene faze upravljanja modernim softverskim projektima koje mogu biti od koristi i iskusnim menadierima.
Ključne reči: upravljanje, softverski, projekti

@book{book,
  author    = {M. Antonijević},
  title     = {Upravljanje softverskim projektom},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 175,
  isbn      = {978-86-7912-824-9}
RT Book, Whole
A1 Miloš Antonijević
T1 Upravljanje softverskim projektom
YR 2024
M. Antonijević, Upravljanje softverskim projektom, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.