Regrutovanje i selekcija ljudskih resursa

Autori: Lazar Dražeta

ISBN: 978-86-7912-816-4

Broj strana: 208

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Knjiga Regrutovanje i selekcija ljudskih resursa predstavlja spoj savremene teorije i prakse u poslovnoj funkciji čiji je osnovni cilj kontinuirano obezbeđivanje najvažnije vrednosti svake organizacije ljudskog kapitala. U knjizi su korišćena profesionalna znanja mnogobrojnih izvora literature, prožetih dokazanim standardima i praksama HR profesionalaca uključujući i lično iskustvo autora knjige. Knjiga se sastoji od dve celine koje objedinjuju proces popunjavanja pozicija u organizacijama. Prva celina opisuje regrutovanje ljudskih resursa kroz celokupan skup strategija privlačenja kvalifikovanih kandidata radi popunjavanja upražnjenih radnih mesta u organizacijama. Druga celina opisuje selekciju privučenih kandidata kroz primere savremenih metoda i tehnika, koje su danas na raspolaganju HR profesionalcima prilikom procene kandidata.
Ključne reči: regrutovanje, selekcija, ljudskih, resursa, hr

@book{book,
  author    = {L. Dražeta},
  title     = {Regrutovanje i selekcija ljudskih resursa},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 208,
  isbn      = {978-86-7912-816-4}
RT Book, Whole
A1 Lazar Dražeta
T1 Regrutovanje i selekcija ljudskih resursa
YR 2024
L. Dražeta, Regrutovanje i selekcija ljudskih resursa, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.