Analiza finansijskih izveštaja

Broj strana: 383

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Udžbenik pod naslovom „Analiza finansijskih izveštaja" je prevashodno namenjen studentima viših godina Poslovnog fakulteta, Univerziteta Singidunum. Njegova namena je usmerena na izučavanje istoimenog predmeta, ali ga mogu koristiti i ostali zainteresovani za ovu problematiku. Upravo to je opredelilo sadržaj ovog udžbenika, kao i način izlaganja materije. U udžbeniku su razma- trani elementi koji čine jednu potpunu analizu, kao što su: analiza poslovne strategije, analiza računovodstvenih politika, finansijska analiza, kao i praktični primer analize finansijskih izveštaja. Cilj udžbenika nije usmeren isključivo na to da se studenti osposobe da prenesu vrednosti iz finansijskih izveštaja u tabele za računanje finansijskih pokazatelja. Naprotiv, želimo da čitaoci steknu potpuni uvid u suštinu analize finansijskih izveštaja i da kreiraju stav pozitivnog skepticizma, kako prema podacima koji se koriste kao osnova analize finansijskih izveštaja, tako i prema informacijama koje dobijamo kao rezultat ove analize. I majući u vidu da je udžbenik napisan u skladu sa pozitivno-pravnim propisima Republike Srbije i da je primer analize finansijskih izveštaja urađen na domicilnom privrednom društvu, ovaj udžbenik je prvenstveno namenjen čitaocima na tržištu Republike Srbije.
Ključne reči: analiza, finansije, izvestaj, izvestaji, statistika, ekonomija

@book{book,
  author    = {G. Knežević, N. Stanišić, V. Mizdraković and M. Todorović},
  title     = {Analiza finansijskih izveštaja},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2024,
  pages     = 383,
  isbn      = {978-86-7912818-8}
RT Book, Whole
A1 Goranka Knežević
A1 Nemanja Stanišić
A1 Vule Mizdraković
A1 Mihailo Todorović
T1 Analiza finansijskih izveštaja
YR 2024
G. Knežević, N. Stanišić, V. Mizdraković and M. Todorović, Analiza finansijskih izveštaja, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2024.