Razvojna i pedagoška psihologija

Broj strana: 266

Izdavač: Univerzitet Singidunum

Kratak opis:
Oblasti razvojne i pedagoške psihologije odnose se na izučavanje komplementarnih procesa razvoja i učenja. Ovi procesi predstavljaju osnovu i cilj svakog procesa obrazovanja i vaspitanja, bio on smešten u porodični, školski, sportski ili širi društveni kontekst. Zbog toga je cilj ovog udžbenika pre svega razumevanje procesa razvoja i učenja, njihove uloge u procesu obrazovanja i vaspitanja kao i treninga, i primene ovih znanja u planiranju, programiranju i realizaciji razvojno prilagođene i pedagoški valjane prakse.
Udžbenik je namenjen pre svega studentima fizičkog vaspitanja i sporta ali podjednako može biti koristan i svima onima koji se školuju i pripremaju za pedagoški
i obrazovni rad sa decom i mladima, praktičarima iz oblasti sporta i fizičkog vaspitanja, i široj čitalačkoj publici koja se zanima za oblasti psihologije i sporta.
Ključne reči:

@book{book,
  author    = {M. Milošević and M. Čolović},
  title     = {Razvojna i pedagoška psihologija},
  publisher = {Univerzitet Singidunum},
  year      = 2019,
  pages     = 266,
  isbn      = {978-86-7912-713-6}
RT Book, Whole
A1 Miloš Milošević
A1 Milica Čolović
T1 Razvojna i pedagoška psihologija
YR 2019
M. Milošević and M. Čolović, Razvojna i pedagoška psihologija, Univerzitet Singidunum, Beograd, 2019.