Mentor: Slobodan Čerović

Institucija: Univerzitet Singidunum, Beograd, Beograd, Srbija, 2020

Apstrakt:
Korporativni hotelski lanci predstavljaju poseban organizacioni oblik koji je od druge polovine XX veka doživeo značajan rast u okviru turističke ponude i danas se u naučnoj i stručnoj literaturi izučava sa različitih osnova. Različite studije govore da će ovaj oblik hotelskih preduzeća nastaviti da povećava svoje tržišno učešće na globalnom nivou. Tržište se nalazi u fazi pojačane konkurencije i tržišni pritisak na ostvarivanje pozitivnih rezultata poslovanja izgleda veći nego ikada. U takvim uslovima, korporativni hoteli moraju pažljivo upravljati svojim raspoloživim resursima i fokusirati se na one resurse koji najznačajnije utiču na hotelske performanse.
Ključne reči: indirektni, operativni, troškovi, korporativni, hotelski, lanci
Priložene datoteke:

Preuzimanje citata:

BibTeX format
@phdthesis{phdthesis,
  author = {Dušan Borovčanin},
  title  = {Uticaj indirektnih operativnih troškova na uspešnost poslovanja korporativnih hotelskih lanaca},
  school = {Univerzitet Singidunum, Beograd, Beograd, Srbija},
  year   = 2020
RefWorks Tagged format
RT Dissertation
A1 Dušan Borovčanin