Izdanje: Verski turizam i savremeno turističko tržište

DOI: 10.15308/Sitcon-2017-61-67

Oblast: Verski turizam - osnove razvoja

Predmet analize su egzistencijalni turisti koji se (samo)definišu kao ateisti ili agnostici. Oni imaju visoke duhovne aspiracije, mogu se osećati i ponašati kao pravi hodočasnici, a u određenim situacijama ih mogu i prevazići. Takođe, na potpuno različit, ali skoro religiozni način, oni mogu doživeti i interpretirati sveta mesta koja pripadaju brojnim živim i mrtvim religijama. Najzad, ovi duhovni nomadi mogu ex nihilo stvarati i raznovrsne individualne kultne centre. Imajući to u vidu, predmet analize su sledeći ključni aspekti: jedinstvo suprotnosti i totalitet bića, prevazilaženje ontološke samonedovoljnosti, interpretacija različitih značenja supremnih centara egzistencijalnih turista.
Ključne reči: egzistencijalni turisti, centri hodočašća, jedinstvo suprotnosti, hermeneutika turizma
  • 61-67 ( veličina: 730,63 KB, broj pregleda: 1038 )

author  = {�. Čomić and L. Kalmić},
  title   = {Religijske karakteristike sekularnih turističkih hodočašća s visokim duhovnim aspiracijama},