Autori: Nenad Badovinac

Izdanje: Verski Turizam i Savremeno Turističko Tržište

DOI: 10.15308/Sitcon-2017-197-202

Oblast: Specifični Aspekti Razvoja Verskog Turizma

Verski turizam predstavlja pojavu koja ima tedenciju razvoja. Zbog velikog broja Svetih mesta u Srbiji, važno je obogatiti ponudu njihovog promotivnog sadržaja. Osim sadržaja informativnog karaktera, putopisna forma objavljenih tekstova na temu posete Svetih mesta mogu poslužiti u svrhu promocije verskog turizma. Autori putopisnih tekstova mogu svojim slobodnim, ličnim izražavanjem kroz religijsko-putopisnu temu da opišu i prikažu Sveta mesta na jedan inovativan i kreativan način. Autori mogu da se izražavaju kroz internet blogove i na taj način da objave svoje lične utiske sa pokloničkih putovanja Svetim mestima. Na ovaj način putopisci mogu biti snažni promoteri verskog turizma. Osnovna ideja i cilj ovoga rada je kreiranje jedinstvenog internet kataloga na kojem bi autori objavljivali svoje putopise. Ideja je da se na primeru Srpske pravoslavne crkve organizuje internet lokaciju na kojoj će putopisni autori objavljivati svoje tekstove i slike o ličnim posetama Svetim mestima. Na taj način posetiocima i svim zainteresovanim omogući će se lak pristup do važnih informacija o Svetim mestima, ali i omogući će im se pristup putopisnim tekstovima autora koji su opisivali lične utiske sa svojih pokloničkih putovanja. Uz ovakav kreativan pristup mnogi manastiri i crkve koji nemaju svoju internet prezentaciju, ili imaju ali neažuriranu i po nekoliko godina, dobiće jedinstvenu internet prezentaciju sa relevantnim podacima potrebnim verskim turistima.
Ključne reči: internet blogovi, putopisi, verski turizam
  • 197-202 ( veličina: 757,27 KB, broj pregleda: 495 )

author  = {N. Badovinac},
  title   = {Organizacija Religijskih Putopisa na Internetu u svrhu promovisanja Verskog Turizma},