Bezbednosni mehanizam za prenos i skladištenje podataka u oblaku

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2014

Oblast: Sinergija - XVI naučni skup

U ovom radu proučava se oblast zaštite podataka na udaljenim serverima u oblaku i tokom prenosa komunikacionim kanalima. Vrši se pregled najkvalitetnijih komercijalnih rešenja iz ove oblasti. Pažnja će biti posvećena onim rešenjima koja imaju implementiranu end-to-end zaštitu. Fokus će biti stavljen na razvoj sopstvenog rešenja u kome će biti implementiran predstavljeni bezbednosni mehanizam uz modul za generisanje kriptoloških ključeva.
Ključne reči: end-to-end zaštita, skladištenje podataka u oblaku, zaštita podataka, simetrični i asimetrični šifarski sistemi, generatori slučajnih brojeva, autentifikacija

author  = {M. Vujošević and M. Veinović},
  title   = {Bezbednosni mehanizam za prenos i skladištenje podataka u oblaku },
  journal = {Naučni skup Sinergija 2014},