Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Zlatiborski okrug raspolaže sa obijem prirodnih lepota koje su za turiste atrakcija. Planinska mesta zauzimaju posebno mesto u turističkoj ponudi Zlatiborskog okruga jer se broj domaćih i stranih turista iz godine u godinu povećava. Rad se bavi analizom: 1.ekonomske valorizacije prirodnih potencijala za razvoj turizma planinskih mesta Zlatiborskog okruga sa akcentom na najposećenija planinska mesta; 2.očuvanjem geo-potencijala životne sredine u uslovima porasta broja turista, kao i merama za njeno unapređenje. Cilj analize je ukazivanje na značaj ekonomskog efekta turizma ali i potrebu razvoja turizma u okviru održivog i ekoturizma.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: planinska mesta, ekonomska valorizacija, zaštita životne sredine

author  = {B. Todorović},
  title   = {Odnos povećanja turističe posećenosti i zaštite životne sredine u planinskim mestima zlatiborskog okruga},