Računovodstvo životne sredine

Autori: Mirko Savić

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Pod računovodstvom životne sredine podrazumijevaju se sva ona područja računovodstva, koja se moraju prilagoditi novim zahtjevima u poslovnom sistemu. Zbog njegove orijentacije na zaštitu životne sredine računovodstvo treba da bude organizovano na način da svaki nivo u poslovnom sistemu osigurava podatke i informacije za nastanak određenih troškova koji utiču na životnu sredinu. Računovodstveno upravljanje troškovima znači osigurati informacijsku osnovu za ocjenu učinaka koji nastaju kao rezultat ulaganja, pri čemu treba staviti poseban akcenat na troškove zaštite i unapređenja životne sredine. U okviru ovog istraživanja naglasak se stavlja na iznalaženje realnih potreba i mogućnosti prilagođavanja računovodstvenog informacijskog sistema novim odnosima na tržištu.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: računovodstvo troškova, upravljanje troškovima, životna sredina

author  = {M. Savić},
  title   = {Računovodstvo životne sredine},