Korporativna odgovornost u zaštiti i upravljanju životnom sredinom

Autori: Zoran Jović

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Društveno odgovorno poslovanje je izuzetno važno za firme kojima je poverenje jedan od ključnih faktora u poslovanju. Većina stejkholdera radije posluje sa firmama koje primenjuju koncept društveno odgovornog poslovanja, koje se odnose odgovorno prema životnoj sredini, prema zajednici u kojoj posluju i zaposlenima. Primena korporativne društvene odgovornosti u poslovanju, danas je jedan od najsigurnijih načina stvaranja pozitivnog imidža, koji često predstavlja granicu između uspešnog i neuspešnog poslovanja i povlačenja ili širenja na željena tržišta. Osnovni aspekti društveno odgovornog korporacijakog poslovanja se odnose na način kako se firma odnosi prema svojim zaposlenima, način kako se firma odnosi prema svojim klijentima i konkurenciji, način na koji se firma odnosi prema očuvanju životne sredine i način kako se firma odnosi prema lokalnoj zajednici u kojoj posluje. Naročito je važna povezanost sa konceptom održivog razvoja koji zadovoljava potrebe sadašnjice, a da istovremeno ne ugrožava mogućnost budućih generacija da zadovolje svoje potrebe. Ključni aspekti koncepta održivog ratvoja su ekonomska održivost, socijalna i ekološka održivost.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: korporativna društvena odgovornost, zaštita životne sredine, održivi razvoj

author  = {Z. Jović},
  title   = {Korporativna odgovornost u zaštiti i upravljanju životnom sredinom},