Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Zbog visokog stepena zagađenja životne sredine i klimatskih promena, države, regioni i međunarodne organizacije usvajaju niz politika koje za cilj imaju društveno ekonomski razvoj uz značajno smanjenje ekološkog zagađenja, što usmerava nove investicije. To dovodi do kreiranja novih radnih mesta i novih zanimanja, ali i do nestajanja nekih postojećih poslova. Stvaranje zelenih poslova i potreba za novim znanjima i veštinama zaposlenih su direktna posledica politika zaštite životne sredine.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: politika zaštite životne sredine, zeleni poslovi

author  = {L. Jeremić and M. Savković},
  title   = {Uticaj politike zaštite životne sredine na stvaranje novih poslova na tržištu rada},