Stečajni postupak i finansijsko izveštavanje sa aspekta zaštite životne sredine

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Cilj ovog rada je ukazivanje na stečajni postupak i finansijsko izveštavanje kao manje poznate aspekte zaštite životne sredine. Skromna su istraživanja iz ove oblasti jer su pomenute teme inače nedovoljno zastupljene u sferi ekonomije, a naročito u oblasti zaštite životne sredine. U radu će biti prikazani slučajevi stečajnih postupaka u svetu ali i u domaćoj praksi, koji su za posledicu imali uticaj na zagađenje životne sredine. Nadalje, na osnovu odabranih finansijskih izveštaja potencijalnih zagađivača životne sredine u Repubici Srbiji dali smo pregled obelodanjenih informacija koje se odnose na zaštitu životne sredine.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: zaštita životne sredine, stečaj, finansijsko izveštavanje

author  = {G. Knežević, V. Mizdraković and N. Arežina},
  title   = {Stečajni postupak i finansijsko izveštavanje sa aspekta zaštite životne sredine},