Eko oznake u tekstilnoj industriji

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Cilj ovog rada je pružanje osnove u razumevanju mera i aktivnosti koje tekstilna industrija preduzima u cilju smanjenja negativnih efekata na životnu sredinu. Naime, neophodno je razvijati društvenu svest i osećaj odgovornosti za emisije koje ova industrija vrši u životno i radno okruženje. Uvođenje i adekvatna upotreba eko-oznaka pomaže potrošačima u potpunijem informisanju o svojstvima proizvoda koje će konzumirati. Sa druge strane, donošenje i primena zakonskih rešenja iz ove oblasti trebalo bi da ustanovi mere čija primena će omogućiti kompanijama da mogu da sačuvaju prirodne resurse, smanje zagađenje i količinu otpadnih materija koje stvaraju u procesu svog poslovanja.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: eko-oznake, zakonska uređenja, životna sredina

author  = {M. Mizdraković, M. Kostić and G. Knežević},
  title   = {Eko oznake u tekstilnoj industriji},