Kriminalno politički aspekt zaštite životne sredine

Autori: Mitar Kokolj

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

U ovom prilogu autor je imao za cilj da prezentira osnovne karakteristike kriminalne politike u oblasti ekološkog kriminaliteta. Polazeći od činjenice da su osnovni delovi kriminalne politike prevencija i represija, autor je ukazao i na osnovne mere i delatnosti i jednog i drugog oblika društvenog reagovanja u toj oblasti. Posebnu pažnju autor je posvetio fazama kroz koje se realizuje i dokumentima kojima se realizuje ekološka kriminalna politika, kao deo opšte kriminalne politike, a tu ističe program, strategiju i upravljanje zaštitom životne sredine kao glavne instrumente te politike. Na ovaj način autor u prvi plan stavlja pravne i posebno kaznenopravne aspekte zaštite životne sredine i ističe ekološko pravo, kao interdisciplinarnu i multidisciplinarnu nauku.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: kriminalna politika, prevencija, represija, kaznena politika, kaznena odgovornost, ekološki kriminalitet, upravljanje zaštitom životne sredine

author  = {M. Kokolj},
  title   = {Kriminalno politički aspekt zaštite životne sredine},