Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Upravljanje ljudskim resursima u zatvorskom sistemu predstavlja jednu od najvažnijih karakteristika sistema. Korištenje informaciono-komunikacionih tehnologija u ovom segmetu rada zatvorskog sistema omogućava menadžmentu uvid u podatke o ljudskim resursima, njihovo analiziranje i donošenje pravovremenih odluka o angažovanju ljudskih resursa, kako zaposlenih tako i lica na izdržavanju kazne. Razvojem i implementacijom informacionog sistema za upravljenje ljudskim resursima u zatvorskom sistemu omogućena je dosledna struktura definisanja podataka i izvještavanja, kao i ubrzani protok informacija o ljudskim resursima u sistemu što ima za cilj omogućavanje rukovodnim organima sistema donošenje adekvatnih i pravovremenih odluka.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: informacioni sistem, ljudski resursi, zatvor, integracija

author  = {B. Mirković and L. Novaković},
  title   = {Međuorganizacioni informacioni sistem za upravljanje ljudskim resursima u zatvorskom sistemu},