Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Stvaranje naučnih osnova za racionalnu upotrebu vodenih resursa nemoguće je bez izučavanja životne aktivnosti mikroorganizama, njihovog uticaja na formiranje hemijskih osobina prirodnih voda i objašnjenje zakonitosti biohemijskih procesa transformacije elemenata u vodenoj sredini. Istraživanjem je obuhvaćen kako ekološki, tako i sanitarni aspekt kvaliteta vode. Mikrobiološka kontrola kvaliteta izvoriša na teritoriji Opštine Srebrenica spovedena u ukupno 19 mjesnih zajednica, odnosno 120 lokaliteta. Istraživanja su izvršena u junu 2010.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: Kontrola kvaliteta, mikrobiologija, izvorišta

author  = {P. Mitrović and I. Zarić},
  title   = {Mikrobiološki aspekt kontrole kvaliteta izvorišta na teritoriji opštine Srebrenica},