Informacione tehnologije i održivo korištenje biodiverziteta lovnog fonda

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Održivo korištenje lovnog fonda predstavlja takvo korištenje koje ne prouzrokuje narušavanje biodiverziteta nego racionalno korištenje prirodnih dobara i održavanje onog stepena potencijala biodiverziteta koji odgovara potrebama sadašnjih generacija i težnjama očuvanja biodiverziteta za sledeće generacije. Razvoj informacionih tehnologija omogućava naučnim radnicima, upravnim i nadzornim organima, kao i osnovnim organizacionim jedinicama u lovstvu širok spektar mogućnosti prikupljanja, objedinjavanja i analiziranja svih relevantnih informacija iz oblasti lovstva u cilju očuvanja biodiverziteta divljači.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: informacione tehnologije, lov, igra, biodiverzitet

author  = {B. Mirković and Z. Ristić},
  title   = {Informacione tehnologije i održivo korištenje biodiverziteta lovnog fonda},