Prirodni rashladni fluidi

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - X naučni skup

Povećanje broja stanovnika na zemlji, a pre svega intenzivna industrijalizacija i tehnološki napredak u prošlom i ovom veku doveli su do znatnih promena u prirodi. Velike promene u prirodi prouzrokuju klimatske promene, koje su direktna posledica povećane potrošnje energije i upotrebe sintetičkih rashladnih fluida (freona) koji utiču na oštećenje ozonskog omotača i globalno zagrevanje. Zbog zabrinjavajućih podataka o klimatskim promenama, ovaj rad je pokušaj povećanja svesti o očuvanju životne sredine u zemlji sa ekonomijom u tranziciji. Cilj rada je da se predstave rešenja za supstituciju freona.

ISBN: 978-99955-26-25-2
Ključne reči: prirodan rashladni fluid, ugljen dioksid, kaskadni rashladni sistem

author  = {�. Vuković and D. Regodić},
  title   = {Prirodni rashladni fluidi},