Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - VIII naučni skup

Rad se bavi pitanjima doprinosa koje Data mining (pretraživanje podataka) može da pruži u okviru funkcionisanja ljudskih resursa u organizacijama. Na početku rada smo pružili osnovni uvod u tehnike i procese pretraživanja podataka (DM) i pregled literature sa koracima kako pretraživati ove informacije. Takođe smo diskutovali o značaju čuvanja (skladištenja) podataka i razmatranje datamart podataka. Izvršeno je upoređivanje razlike između pretraživanja podataka i statističkih istraživanja, koja su više rutinska i razmatrana je vrijednost informacija o ljudskim resursima koje pospješuju konkurentsku poziciju organizacije i sistemsko donošenje odluka. Primjeri potencijalnih aplikacija su navedeni u pogledu podataka koji su obično „zarobljeni“ u informacionim sistemima o ljudskim resursima.
Ključne reči: Data mining, ljudski resursi, informacioni sistemi za ljudske resurse, data mart, donošenje odluka

author  = {V. Simeunović and B. Trupnić},
  title   = {Primjena Data Mininga za kreiranje informacionih sistema u oblasti ljudskih resursa},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2011},