Srbija i Arhuska konvencija - Izazovi u praksi

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - VIII naučni skup

Ovaj rad predstavlja rezultat naučnog istraživanja, čiji je osnov bilo ispitivanje javnog mnjenja sa ciljem da se utvrdi u kojoj meri Srbija poštuje dve osnovne obaveze koje proističu iz Arhuske konvencije. To je sa jedne strane, obezbeđivanje pristupa javnosti informacijama od značaja za zaštitu životne sredine, a sa druge, omogućavanje javnosti da učestvuje u donošenju odluka koje se vežu za pitanja naše okoline. Pored toga, autori su ispitali i svest građana kada se radi o pitanjima značajnim za stanje našeg prirodnog okruženja, kako nije dovoljno sama garancija određenih prava ako ona nisu ispravno ili uopšte nisu ostavarena od strane građana.

ISBN: 978-99955-26-21-4
Ključne reči: Arhuska konvencija, učešće javnosti, zaštita životne sredine, Srbija

author  = {Z. Vig and T. Gajinov},
  title   = {Srbija i Arhuska konvencija - Izazovi u praksi},