Uvođenje sistema poslovne inteligencije u Fon PIO RS

Autori: MLADEN MILIĆ

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2011

Oblast: Sinergija - VIII naučni skup

Za uspešno funkcionisanje Fonda PIO RS i nesmetano odvijanje poslovnih procesa Fonda neophodni su odgovarajućii podaci, informacije i znanja. Konceptposlovneinteligencijedanasseuspešnoprimenj ujenaročito u bankarstvu i osiguravajućim društvima. U integrisanom informacionom sistemu Fonda svoje mesto je našao i sistem poslovne inteligencije kao jedan od ciljeva koji se ogleda u logičkom pristupu podršci u rešavanju problema upravljačke kontrole i poslovne perspektive.Izgradnja informacionogsistemapomoćukojegjemogućebrzoi efikasno doći do tačne, pravovremene i kvalitetne informacijekoja nam je potrebnaza analiziranje određenih procesa u Fondu, predstavlja jedanod glavnihzahteva za njegovu izgradnju.

ISBN: 978-99955-26-21-4
Ključne reči: poslovna inteligencija, podatak, informacija, odluka, donošenje odluka

author  = {M. MILIĆ},
  title   = {Uvođenje sistema poslovne inteligencije u Fon PIO RS},