Edukacija u svetlu budućeg razvoja turizma u Srbiji

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Medjunarodni turizam danas, predstavlja ekonomsku aktivnost koja godšnje zaradi 733 milijardi USD i ostvari promet blizu 846 miliona turista. Dobro funkcionisanje ovoga sektora svoje uporište zasniva pre svega na adekvatnom ljudskom resursu, jer je ovo jedna od radno najitenzivnijih oblasti privrednog života svake zemlje. Adekvatno obrazovanje, prihvatanje najnovijih koncepcija edukacija kao što su učenje na daljinu, celoživotno obrazovanje i slično omogućava rešavanje problema zaposlenosti i nezaposlenosti kao posledice ekonomske krize i tranzicije koji predstavljaju poslovno okruženje u Srbiji. Svrha ovoga naučnoga rada ogleda se u iznalaženju adekvatnih marketing strategija koje će omogućiti oporavak sektora ljudskih resursa i ukazati na probleme koje ovaj sektor ima u oblasti turizma.
Ključne reči: obrazovanje, HRM aktivnosti, marketingt.

author  = {S. Mihić and D. Mihajlović},
  title   = {Edukacija u svetlu budućeg razvoja turizma u Srbiji},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,