Marketing u novim uslovima

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Velike teškoće sa kojima se suočava svjetska ekonomija krajem prvog desetljeća 21. vijeka postavlja pred poslovne ljude težak izazov – iznalaženje odgovora na takvo stanje u privredi. Izlazak iz ekonomske recesije će, po pravilu, podrazumjevati potrebu uvođenjenja novih metoda i tehnika u svim poslovnim funkcijama. Takva je situacija sa marketing praksom i teorijom. U ovom radu, u prvom dijelu, je ukazano na veći broj uzroka koji su početkom 21. vijeka uslovili potrebu preispitivanja dosadašnje koncepcije marketinga. U nastavku rada je posebna pažnja usmjerena na tri smjera neophodnih promjena: promjena taktike i strategije marketinga, izmjene u konceptu instrumenata marketing miksa i jačanje značaja direktnih komunikacija. Ova tri smjera promjena, po mišljenju autora, će obilježiti suštinu promjena marketinške misli i prakse u drugom desetljeću 21. vijeka.

author  = {M. Stanić and L. Čulić},
  title   = {Marketing u novim uslovima},