Fleksibilni oblici zapošljavanja

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

U radu se definiše pojam, pojavni oblici fleksibilnog zapošljavanja kao i ključni pravni izvori koji tretiraju ove oblike zapošljavanja. Autor zaključuje da fleksibilnost organizacije podrazumjeva i fleksibilan pristup radnom odnosu i njegovim karakteristikama. Ovi oblici zapošljavanja predstavljaju atipičan oblik rada u odnosu na tradicionalan radni odnos na neodređeno vrijeme i sa punim radnim vremenom. U svijetu se uočava sve veća zastupljenost fleksibilnog zapošljavanja uzrokovana i porastom nezaposlenosti i razvojem novih tehnologija.
Ključne reči: rad, zapošljavanje, fleksibilnost, određeno, neodređeno, privremeno, povremeno, rad kod kuće, rad pomoćnog osoblja, nezaposlenost, tehnologija i naknada.

author  = {M. Janković},
  title   = {Fleksibilni oblici zapošljavanja},