Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

U radu je ukazano na značaj primene reinženjeringa poslovnih procesa u savremenom poslovanju, njegovoj ulozi u malim i srednjim preduzećima. Cilj ovog rada je da kroz prikaz rezultata istraživanja na ciljnoj grupi od 202 preduzeća, naglasi važnost primene reinženjeringa i njegovog značajaj u ubrzanju tehnološkog razvoja preduzeća, države i samog društva, poboljšanju uslova rada, smanjenu troškova, povećanju profita, što dovodi do olakšanju održavanja pozicija na tržištu. Na taj način se ova tehnika vraća na piadestal svetskog interesovanja za nove menadžment tehnike za poboljšanje uslova poslovanja. Pored toga važna je uloga reinženjeringa kao tehnike menadžmenta koja bi mogla biti odličan lek za probleme koji su se pojavili po nastupanju ekonomske krize, pogotovo kod procesa koji moraju uvažiti promenjenu i znatno umanjenu tražnju roba i usluga.
Ključne reči: reinženjering, tehnološki menadžment, inovacije, procesi, ekonomska kriza

author  = {G. Jovanović},
  title   = {Uticaj reinženjeringa poslovnih procesa na mala i srednja preduzeća – Istraživanje u Srbiji},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},