Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

U radu su prikazani rezultati kontinuiranih mjerenja lebdećih čestica u vazduhu, PM10, (aerodinamičkog prečnika ispod 10 μm) mjerenih na jednoj lokaciji u gradu Banja Luci i to u ljetnom periodu i periodu grejne sezone. Istraživanja su vršena sa ciljem utvrđivanja uticaja emisije iz domaćinstava, industrijskih i energetskih postrojenja u toku trajanja sezone grijanja objekata na kvalitet vazduha. Kao neophodan uslov za ocjenu kvaliteta vazduha, praćeni su i meteorološki parametri bitni za utvrđivanje veze između stanja atmosfere i zagađenosti vazduha.

author  = {D. Šuškalo and B. Arsenović},
  title   = {Ispitivanje uticaja lebdećih čestica, PM10 na kvalitet vazduha u gradu Banja Luka},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,