Poslovna politika u funkciji zaštite informacionih sistema

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Sve veći problem i ograničavajući faktor razvoja i primjene računarskih sistema postaje bezbjednost poslovnih informacionih sistema. Sa povećanjem broja napada na poslovne informacione sisteme, i to ne samo na one koji sadrže povjerljive i/ili osjetljive podatke sve više raste potreba za propisivanjem pravila kojima će se zaštititi materijalne i intelektualne vrijednosti organizacije. Zbog toga je veoma važno da pravila obuhvate sva područja na kojima je moguće izvršiti neku vrstu napada. Jasno je da napade nije moguće predvidjeti, a ponekad niti spriječiti, ali moguće je preduzeti sve mjere opreza kako bi se šteta koju je napad prouzrokovao smanjila na najmanji mogući nivo.

author  = {D. Bjelovuk, B. Rodić and M. Tepšić},
  title   = {Poslovna politika u funkciji zaštite informacionih sistema},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},
  year    = 2010,