Uticaj elektronskog bankarstva na pojavu novih rizika u poslovanju

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - VI naučni skup

Primena informacione tehnologije u bankarstvu donosi, sa jedne strane, snažan porast organizacionih i ekonomskih potencijala, a sa druge strane, otvara prostor za pojavu novih oblika rizika. Znači, brzi razvoj potencijala e-bankinga nosi i rizike i koristi. Zbog toga se adekvatno obezbeđenje sigurnosti, pojavljuje kao poseban kritičan faktor u funkcionisanju elektronskog bankarstva. Suština problema bezbednosti savremenih sistema elektronskog bankarstva svodi se na rizike narušavanja bezbednosti podataka i identiteta subjekata, pri čemu se relativni odnos značaja pomenutih elemenata menja sa tehnološkim razvojem.
Ključne reči: bankarski rizici, rizik menadžment, elektronsko bankarstvo

author  = {T. Radojević},
  title   = {Uticaj elektronskog bankarstva na pojavu novih rizika u poslovanju},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},