Potrebna znanja oficira vojno mašinskog inženjerstva

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2010

Oblast: Sinergija - V naučni skup

Rad u uvodu daje tendencije razvoja vojno mašinskih sistema. Zbog kompleksnosti sistema, ukazuje na neophodnost školovanja oficirskog kadra vojno mašinskog inženjerstva na vojnom univerzitetu. Daje sistemski pristup u edukaciji kadra vojno mašinskog inženjerstva. Ukazuje na neophodnost, motivisanih i selektiranih studenata i nastavnika kao i savremene materijalne baze i nastavne tehnologije. Zaključuje da su za buduće oficire vojno mašinskog inženjerstva nužna i neophodna kvalitetna fundamentalna, reprezentativna – tipska stručno specijalistička znanja obogaćena praktičnim oblicima nastave. Sa takvim znanjima, budući oficiri se mogu snaći na svakom novom vojno mašinskom sistemu, normalno uz minimalnu doobuku ili kurs.
Ključne reči: vojno mašinsko inženjerstvo, savremena nastavna tehnologija, kvalitetna fundamentalna stručno specijalistička znanja

author  = {L. Tančić and D. Regodić},
  title   = {Potrebna znanja oficira vojno mašinskog inženjerstva},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2010},